Azərbaycan komandası “Liqa smexa” mövsümünün ən yaxşı nömrəsinə görə kubok qazanıb
Noyabrın 9-da Ukraynanın paytaxtı Kiyevdə Liqa Smexa Qış Kuboku keçirilib. “LiqaSmexa” yarışmasında Azərbaycanı təmsil edən yeganə «Как по Маслу»   komandası 2019-cu il Liqa Smexa mövsümünün «Ən yaxşısəhnəciyi»-nə görə kubok alıb. Qeyd edək ki, "Azərbaycan Gülüş Liqa"sının təşkilati dəstəkçisi Bakı Şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsi, baş sponsoru “Final Oil”dir.
Bu kubok Azərbaycan yumoru tarixinə düşəcək, çünki o, yumoristik “Liqa smexa” şousunda Azərbaycan komandasının qazandığı ilk kubokdur.
Xatırladaq ki, “Kak po maslu” komandası Azərbaycanı beynəlxalq yumor arenasında təmsil edən yeganə kollektivdir.
Komandanın kapitanı Cavid Şahbazbəyov bu hadisəni şərh edərək deyib: “Bizim komandamız yumor janrında kollektiv iş nümunəsidir. Uşaqların hər biri bu nəticəyə nail olmaq üçün əlindən gələni edib. Azərbaycan yumorunda bütövlükdə durğunluq prosesini müşahidə olunduğu bir şəraitdə “Kak po maslu” komandası ölkəmizdə yumorun inkişafı prosesində sanki bir udum təmiz hava rolu oynayıb. Beynəlxalq yumor festivallarında, bu cür layihələrdə Azərbaycanı təmsil edən komandaların sayının çox olması bizim üçün xoşdur. Ona görə də bu ildən etibarən Azərbaycanda “Liqa smexa Azərbaycan” fəaliyyət göstərir”.

Азербайджанская команда завоевала кубок за лучший номер сезона Лиги смеха
Единственная команда, представляющая Азербайджан в Лиге смеха, - команда «Как по маслу» завоевала кубок за лучший номер сезона Лиги смеха сезона 2019 года.
Этот кубок попадет в славную историю азербайджанского юмора, так как является первым кубком, который завоевала азербайджанская команда в юмористическом шоу Лига смеха.
Напомним, что команда «Как по маслу» является единственным коллективом, который представляет Азербайджан на международной юмористической арене.
Капитан команды Джавид Шахбазбеков прокомментировал это событие: «Наша команда является примером коллективной работы в юморе, каждый из ребят сделал все для того, чтобы добиться этого результата. Наблюдая в целом процесс стагнации в азербайджанском юморе, команда «Как по маслу» стала глотком свежего воздуха в процессе развития юмора в стране. Нам будет приятно, если много команд будет представлять Азербайджан на международных юмористических фестивалях, в проектах, именно поэтому в Азербайджане с этого года функционирует Лига смеха Азербайджана».