TASS-ın baş direktoru: Rusiya-Azərbaycan qarşılıqlı münasibətlərində əsas söz sevgidir
“Onları Bakı və Moskva sevir” kimi çox gözəl adı olan sərgini bizim birgə işləməyi sevdiyimiz və çoxdan birlikdə çalışdığımız dost agentlikdən - AZƏRTAC-dan olan həmkarlarımızla hazırlamışıq. Biz, həmçinin Azərbaycan Prezidentinin mətbuat xidmətinə göstərilən köməyə görə minnətdarlığımızı bildiririk. Onlar bir neçə nadir və kifayət qədər gözəl fotoşəkillər təqdim etdilər. Rusiyanın Azərbaycanla qarşılıqlı münasibətlərində əsas söz sevgidir. Əvvəl də belə olub, indi də belədir, əminəm ki, belə də olacaq. Biz bu sevgini burada, Bakıda hiss edirik. Mən əminəm ki, Moskvaya və Rusiyanın digər şəhərlərinə gələrkən siz də bu sevgini hiss edirsiniz.
Bu barədə TASS agentliyinin baş direktoru Sergey Mixaylov “Bakı-Moskva: mədəniyyətlərin dialoqu” konfransı çərçivəsində Heydər Əliyev Mərkəzində təşkil olunan “Onları Bakı və Moskva sevir” adlı sərginin açılışında jurnalistlərə müsahibəsində deyib.
“Burada möhtəşəm nadir şəkillər var. Çox gözəl sərgidir. Fotoşəkillərə gəlincə, bu barədə çox danışmağa ehtiyac yoxdur. Hər fotoşəkil milyon sözü əvəz edir. Bir sözlə, gəlin, tamaşa edin”, - deyə S.Mixaylov qeyd edib.

Генеральный директор ТАСС: Любовь - это ключевое слово во взаимоотношениях России с Азербайджаном
Выставку с прекрасным названием "Их любят в Баку и Москве" мы подготовили с нашими коллегами из АЗЕРТАДЖ – очень дружественном нам агентстве, с которым мы любим работать и давно работаем. Мы также благодарны пресс-службе Президента Азербайджана за помощь, они предоставили несколько редких и достаточно хороших снимков. Любовь - это ключевое слово во взаимоотношениях России с Азербайджаном. Так было, так есть и, я уверен, так будет. Мы чувствуем эту любовь здесь, в Баку. Я уверен, что и вы чувствуете эту любовь, когда приезжаете в Москву и другие российские города.
Об этом в интервью журналистам на открытии выставки "Их любят в Баку и Москве" в Центре Гейдара Алиева в рамках конференции «Баку-Москва: диалог культур» сказал генеральный директор ТАСС Сергей Михайлов.
"Здесь есть великолепные редкие снимки. Очень хорошая выставка. Ну, о фотографиях много говорить не надо. Любая фотография заменяет миллионы слов. Так что, приходите, смотрите", - отметил С.Михайлов.