Üç ölkənin opera ulduzu Bakıda çıxış edəcək
Martın 14-də Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrında C.Verdinin “Aida” operası nümayiş ediləcək.
Səhnə əsərində Azərbaycan Opera və Balet Teatrının solistləri ilə yanaşı, Rusiya və Ukraynadan dəvət olunmuş sənət ulduzları da iştirak edəcəklər.
Operada Radames partiyasında K.Stanislavski və V.Nemiroviç-Dançenko adına Moskva Akademik Teatrının aparıcı solisti, vokalçıların beynəlxalq müsabiqələrinin laureatı Nikolay Yeroxin çıxış edəcək.
Aida partiyasını Azərbaycanın Əməkdar artisti, “Humay” milli mükafatının laureatı Afaq Abbasova ifa edəcək.
Xalq artistləri Əli Əsgərov və Əkrəm Poladov operada müvafiq olaraq Misir şahı və Ramfis rollarında, Xalq artisti Gülnaz İsmayılova Kahin qadın, Əməkdar artistlər Səbinə Vahabzadə isə Amneris, Cahangir Qurbanov Amonasro rollarında çıxış edəcəklər.
Operanı idarə etmək üçün Odessa Milli Akademik Opera və Balet Teatrının baş dirijoru, Belarusun Xalq artisti, professor Vyaçeslav Voliç dəvət olunub.

В Театре оперы и балета состоится показ оперы «Аида»
14 марта в Азербайджанском государственном академическом театре оперы и балета состоится показ оперы Дж.Верди "Аида".
Помимо солистов Азербайджанского театра оперы и балета, в спектакле примут участие артисты из России и Украины.
Партию Радамеса исполнит ведущий солист Московского академического театра имени К. Станиславского и Московского академического театра имени В. Немировича-Данченко, лауреат международных конкурсов вокалистов Николай Ерохин.
Партию Аиды исполнит заслуженная артистка Азербайджана, лауреат национальной премии «Хумай» Афаг Аббасова.
Народные артисты Азербайджанской Республики Али Аскеров и Экрем Поладов выступят соответственно в роли правителя Египта и Рамфиса, народная артистка Гульназ Исмайлова выступит в партии Жрицы, заслуженные артисты Сабина Вахабзаде - Амнерис, Джахангир Гурбанов - Амонасро.