Nazir Anar Kərimov Türkiyə səfəri çərçivəsində Mövlüd Çavuşoğlu ilə görüşdü
Məlumat verdiyimiz kimi, Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Anar Kərimovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Türkiyə Respublikasında səfərdədir.
Səfər çərçivəsində nazir Anar Kərimovun Türkiyənin xarici işlər naziri Mövlud Çavuşoğlu ilə Ankarada görüşü keçirilib.
Martın 2-də baş tutan görüşdə ikitərəfli dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi qeyd olunub, mədəniyyət sahəsində əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsindən məmnunluq ifadə edilib. Ölkələrimizin həyata keçirdikləri birgə layihələrin əhəmiyyəti vurğulanıb.  Dövlət rəsmilərinin qarşılıqlı səfərlərinin iki ölkə arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da genişləndirilməsi işinə töhfə verdiyi bildirilib.
Görüş zamanı Türkiyə ilə Azərbaycan birliyinin təcəssümü olan tarixi Zəfərdən, 44 günlük Vətən müharibəsində qardaş ölkənin göstərdiyi böyük dəstəkdən söz açılıb.
Görüşdə ikitərəfli münasibətlər, mədəniyyət sahəsində inkişaf perspektivləri, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Министр культуры Азербайджана встретился с министром иностранных дел Турции
Делегация, возглавляемая министром культуры Азербайджанской Республики Анаром Керимовым, находится с визитом в Турецкой Республике.
В рамках визита в Анкаре состоялась встреча министра Анара Керимова с министром иностранных дел Турции Мевлютом Чавушоглу.
На прошедшей 2 марта встрече было отмечено успешное развитие двусторонних дружественных и братских отношений во всех областях, выражено удовлетворение расширением сотрудничества в области культуры. Была подчеркнута значимость совместных проектов, осуществляемых нашими странами. Отмечено, что взаимные визиты официальных лиц государств вносят вклад в расширение сотрудничества между двумя странами.
В ходе беседы речь также шла об исторической Победе, являющейся олицетворением турецко-азербайджанского единства, а также большой поддержке братской страны в 44-дневной Отечественной войне.
На встрече был проведен обмен мнениями о двусторонних отношениях, перспективах развития в области культуры и других вопросах, представляющих взаимный интерес.