Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

1 fevral, şənbə

2 fevral “Gənclər gününə” həsr olunmuş konsert

Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor  Ağaverdi Paşayev

19:00

3 fevral, bazar ertəsi

Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin “Gənclər gününə” həsr olunmuş tədbiri

19:00

5 fevral,

çərşənbə

Dahi bəstəkar Qara Qarayevin doğum gününə həsr olunmuş konserti

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor  Fəxrəddin Kərimov

19:00

7 fevral, cümə

Azərbaycan Dövlət Uşaq Filarmoniyasının Uşaq-Gənclər Xalq Çalğı Alətləri Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor  Ağaverdi Paşayev

19:00

12 fevral,

çərşənbə

Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası

Bədii rəhbər  Gülbacı İmanova

19:00

15 fevral, şənbə

“Mədəniyyət” kanalının layihəsi

“Azərbaycan Aşıq Festivalı”nın açılışı

19:00

16 fevral, bazar

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor   Elşad Bağırov

Solistlər  Murad Adıgözəlzadə (piano), Roman Fedçuk (violin, Çexiya)

19:00

17 fevral,

bazar ertəsi

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor  Fəxrəddin Kərimov

19:00

20 fevral,

cümə axşamı

Fortepiano musiqisi axşamı

Solist  Eldəniz Ələkbərzadə

19:00

23 fevral, bazar

III “World Harmony” Beynəlxalq Musiqi Müsabiqəsinin

III turu

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor  Fəxrəddin Kərimov

11:00

24 fevral, bazar ertəsi

III “World Harmony” Beynəlxalq Musiqi Müsabiqəsinin mükafatlandırma mərasimi və qala konserti

19:00

 

 KAMERA VƏ ORQAN MUSİQİSİ ZALI

                    28 may küçəsi, 17

 

14 fevral, cümə

“Gənclərə dəstək” layihəsi çərçivəsində konsert

19:00

17 fevral, bazar

 ertəsi

Roman Fedçukun ustad dərsi

(violin, Çexiya)

10:00

 

18 fevral,

çərşənbə axşamı

III “World Harmony” Beynəlxalq Musiqi Müsabiqəsinin I turu

10:00

20 fevral,

cümə axşamı

26 Fevral  - Xocalı soyqırımına həsr olunmuş anım gecəsi

Azərbaycan Dövlət Fortepiano Triosu

Solist – Gülnaz İsmayılova (soprano)

19:00

 

7 fevral,  cümə

 

Görkəmli bəstəkar-müğənni

Polad Bülbüloğlunun anadan olmasının 75 illiyinə  həsr olunmuş yubiley gecəsi

 19:00

11 fevral,

çərşənbə axşamı

“Gənc Mix” adlı konsert

19:00

15 fevral, şənbə

 “Əfsanəvi rok hitləri” adlı layihə

Dirijor İqor Ponomarenko  (Sankt-Peterburq)

19:00

18 fevral,

çərşənbə axşamı

“Muğam dünyamıza səyahət” adlı konserti

19:00

20 fevral,

cümə axşamı

Müğənni Cəlal Abbasovun iştirakı ilə “Şanson gecəsi” adlı konsert

20:00

23 fevral,    bazar

   (2 seans)

  “Ağanatiq 2”  filminin təqdimatı

 16:00

 19:00

6 fevral, cümə axşamı

 Azərbaycan Dövlət Mahnı Teatrının konserti

19:00

16 fevral, bazar

“Belosnejka”balet

“Şelkunçik” balet

12:00

19:00

17 fevral, bazar ertəsi

“Human” Teatrının tamaşası

19:00

18 fevral, çərşənbə axşamı

Bakı Uşaq Teatrının tamaşası

19:00

28 fevral, cümə

26 nömrəli uşaq musiqi məktəbinin konserti

18:00