Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

18 sentyabr,

çərşənbə

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalının açılışı

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor Rauf Abdullayev, solist Sergey Doqadin (violin, Rusiya)

19:00

21 sentyabr,

şənbə

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri

Dirijor Dmitri Xoxlov (Rusiya)

19:00

23 sentyabr,

bazar ertəsi

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

Qara Qarayev adına Dövlət Kamera Orkestri

Dirijor Fəxrəddin Kərimov

Solistlər

Murad Adıgözəlzadə (piano)

Alyona Bayeva (violin, Rusiya)

19:00

24 sentyabr,

çərşənbə axşamı

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

Çin Xalq Respublikasının  “Silk Road” Filarmonik Orkestri

Dirijor Əyyub Quliyev

Solistlər Sergey Roldugin (cello, Rusiya)

Miroslav Kultışev ( piano, Rusiya)

İsrafil Rəsulov (truba)

19:00

26 sentyabr, cümə axşamı

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

SSRİ Xalq artisti Soltan Hacıbəyovun 100 və Əməkdar İncəsənət xadimi İsmayıl Hacıbəyovun 70 illiyinə həsr olunmuş yubiley gecəsi

19:00

27 sentyabr, cümə

Ü.Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

Çukurova Dövlət Simfonik Orkestrı (Türkiyə)

Dirijor Yalçın Adıgözəlov

Solist Murat Salim Tokac (təmbur, Türkiyə)

19:00

 

Kamera və Orqan Musiqisi Zalı

28 may küç.17

 

19 sentyabr,

cümə axşamı

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

 “D`accordo”  barokko ansamblı “Qədim Avropaya səyahət”

19:00

20 sentyabr,

cümə

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

Orqan musiqi axşamı. Beynəlxalq müsabiqələr laureatı

Yevgeni Avramenko (Rusiya)

19:00

25 sentyabr,

çərşənbə

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

“Gənclərə dəstək” layihəsi.

19:00

14 sentyabr,

şənbə

Stand up Comedy

20:00

16 sentyabr, bazar ertəsi

“United Cultures” Təşkilatının tədbiri

19:30

18 sentyabr,

çərşənbə

Mövsümün açılışı

Estrada-simfonik orkestrinin konserti

19:00

25 sentyabr,

çərşənbə

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

“Könül nəğmələri”

T.Əhmədov adına estrada-simfonik orkestri və solistlər

19:00

26 sentyabr,

cümə axşamı

Aşıqlar Birliyinin tədbiri

19:00

8 sentyabr,                  bazar    

İbtidai Sinif Müəllimlərinin II Təhsil Forumu

12:00

11 sentyabr,                

çərşənbə

İndoneziya Mədəniyyət Festivalı

19:00

22 sentyabr,                

    bazar     

 

 Ü.Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

 Dirijor Rauf Abdullayev,  solist Xatiya Buniatişvili (piano)

19:00

18 sentyabr

çərşənbə

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

“Xəlqilik, millililik, beynəlmiləllik...” adlı tədbir

19:00

19 sentyabr,

cümə axşamı

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

Rusiyanın violin ifaçısı, beynəlxalq müsabiqələr laureatı Sergey Doqadinin ustad-dərsi

12:00

19 sentyabr,

cümə axşamı

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

“Rast dünyası” muğam axşamı

Çıxış edir “Könül” ansamblı

19:00

20 sentyabr,

cümə

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

Fortepiano musiqi axşamı

Beynəlxalq müsabiqələr laureatı Filipp Kopaçevski (Rusiya)

19:00

22  sentyabr, bazar

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

Fortepiano musiqi axşamı

Beynəlxalq müsabiqələr laureatı  Aleksandr Hacıyev (İtaliya)

17:00

23 sentyabr, bazar ertəsi

Caz axşamı - Mişel Uoker

20.00

25 sentyabr, çərşənbə

Üzeyir Hacıbəyli XI Beynəlxalq Musiqi Festivalı

Violonçel  musiqi axşamı

Beynəlxalq müsabiqələr laureatı  Veliçka Yoçeva (cello, Bolqarıstan)

Murad Hüseynov (piano)

19:00

27 sentyabr, cümə

“Bayatı-Şiraz” muğam axşamı

19:00

28 sentyabr,

şənbə

"Carmalog.54 laws of destiny" Aleksey Sitnikovun mühazirəsi (Rusiya)

12:00

Proqram nəzərdə tutulmayıb...