Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

1 -5 yanvar

Yeni il şənlikləri

11:00;  13:00;

15:00;  17:00

11 yanvar,  şənbə

“Maşa və Ayı”

12:00; 15:00

  17 yanvar,  cümə

 C.Cabbarlı  “Yaşar”

19:00

  18 yanvar,  şənbə

 M.S.Ordubadi “Qətibə İnanc”

19:00

19  yanvar, bazar

İ.Əfəndiyev “Qarabağnamə”

19:00

 

-

24  yanvar,  cümə

 

Ə.Əmirli “Şah Qacar”

19:00

25 yanvar,  şənbə

A.Tolstoy “Buratino axmaqlar ölkəsində”

12:00

26 yanvar,   bazar

 

A.Şaiq “Qaraca qız”

H.Mirələmov “Vəsiyyət”

12:00

19:00

28 yanvar, çərşənbə axşamı

Ə.Əmirli “Ah, bu uzun sevda yolu”

C.Məmmədquluzadə “Dəli yığıncağı”

12:00

19:00

29 yanvar,   çərşənbə

E.Əsgərov “Şaxta baba və Befan nənələr”

C.Aytmatov “Manqurt”

12:00

19:00

30 yanvar,   cümə axşamı

K.Abdulla  “Bir, iki,  bizimki...” (kiçik səhnə)

19:00

31 yanvar,   cümə

ŞHK

19:00

4-5  yanvar,

şənbə-bazar

Fashion LOL – uşaq tamaşası (The Broadway Studio)

11:00;

14:00

5 yanvar, bazar

İspaniya Milli Rəqs Teatrının təqdimatında

“Şelkunçik”  flamenco baleti

19:00

8 yanvar, çərşənbə

L.Minkus “Don Kixot”  balet

19:00

10 yanvar, cümə

"No Land" qrupunun konserti

20:00

11 yanvar, şənbə

İ.Vaynşteyn "Zoluşka" uşaqlar üçün opera

14:00

12 yanvar, bazar

Ü.Hacıbəyli “Leyli və Məcnun"  opera

19:00

15 yanvar, çərşənbə

D.Şostakoviç  "Xanım və Xuliqan" balet

S.Prokofyev  "Tamahlar" balet

19:00

22 yanvar, çərşənbə

Ə.Bədəlbəyli  "Qız qalası"  balet

19:00

25 yanvar, şənbə

J.Bize "Karmen" opera

19:00

26 yanvar, bazar

F.Əmirov "Min bir gecə"  balet

19:00

29 yanvar, çərşənbə

M.Maqomayev  “Şah İsmayıl”- opera

19:00

1 -5 yanvar

                                        Yeni il şənlikləri                                      

            “Şaxta baba, Bremen musiqiçiləri və  Penin nağılı”        

10:30;

12:30;

14:30;

16:30

6 yanvar, bazar ertəsi

                                        Yeni il şənlikləri                                      

            “Şaxta baba, Bremen musiqiçiləri və Penin nağılı”        

10:30

11 yanvar,

şənbə

  “Vətən” uşaq yaradıcılıq mərkəzi “Tıq-tıq xanımın Şaxta babası”

12:00

15:00

18:00

17 yanvar, cümə

  İ.Əfəndiyev   “Mənim günahım”

19:00

24 yanvar, cümə

  Ü.Hacıbəyli   “Arşın mal alan”

19:00

25 yanvar,

şənbə

  F.Sücəddinov, T.Vəliyeva  “Mən dəyərəm min cavana”

19:00

26 yanvar,

bazar

 V.Hüqo  “Paris Notr dama ithaf”

19:00

31 yanvar,

cümə

  M.Kamoletti  “Fransızsayağı qarnir” (rus dilində)

19:00

5 января,

воскресенье

Н.Гоголь «Женитьба»

19:00

11 января,

суббота

В.Денисов   «Бульвар Сансет»

19:00

12 января,

воскресенье

И.Бергман  «Осенняя соната»

19:00

15 yanvar, çərşənbə

ƏSA  Teatrının tamaşası

19:00

17 января,

пятница

 В.Самедоглы «Игра в снежки летом»

19:00

18 января,

суббота

 В.Мухарьямов  «День сюрпризов»

19:00

19 января,

воскресенье

  К.Саид «Али и Нино»

19:00

24 января,

пятница

Д.Остин   «Гордость и предубеждение»

19:00

25 января,

суббота

В.Коркия, А.Лаврин  «Казанова: Уроки любви»

19:00

26 января,

воскресенье

Б.Шоу  «Миллионерша»

19:00

31 января,

пятница

 Эльчин    «Судьба артиста»

19:00

 

Uşaqlar üçün tamaşalar

2 -4, 6 января

 

 «Приключения Алладина, принцессы Жасмин и Джина-духа лампы»

Премьера

12:00;

15:00

11 января,

суббота

В.Неверов   «Три поросенка, Красная Шапочка и Серые Волки»

12:00

18 января,

суббота

А.Пушкин «Сказка о мертвой царевне и о семи богатырях»

12:00

19 января,

воскресенье

В.Резникова «По-щучьему веленью»

12:00

25 января,

суббота

А.Пушкин «Сказка о царе Салтане, князе Гвидоне и царевне –Лебеди»

12:00

26 января,

воскресенье

В.Неверов «Дюймовочка»

12:00

1 yanvar,

 çərşənbə

Yeni il bayramı R.Hovard  “Qrinç 2020”

12:00;  14:00

16:00;  18:00

2 yanvar,

cümə axşamı

Yeni il bayramı R.Hovard  “Qrinç 2020”

12:00;  14:00

16:00;  18:00

3 yanvar,

cümə

Yeni il bayramı R.Hovard  “Qrinç 2020”

16:00;  18:00

4 yanvar

şənbə,

5 yanvar,

bazar

 Yeni il bayramı R.Hovard  “Qrinç 2020”

12:00; 16:00;

18:00

8 yanvar,

çərşənbə

Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilə Xəzər TV-nin birgə layihəsi

19:00

11 yanvar,

şənbə

Ərəb xalq nağılı “Ələddinin sehrli çırağı”

14:00

12 yanvar,

bazar

A.Şaiq  “Tıq-tıq xanım”

14:00

13 yanvar,

bazar ertəsi

Tədbir  “Ürəklərin birləşməsi”

19:00

15 yanvar,

çərşənbə

Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilə Xəzər TV-nin birgə layihəsi

19:00

18 yanvar,

şənbə

S.S.Axundov, A.Şaiq “Qaraca qız”

Anar “Şəhərin qış gecələri” Premyera

 20 Yanvar faciəsinin 30-cu ildönümünə həsr olunur

12:00; 14:00

 

19:00

19 yanvar,

bazar

Anar “Şəhərin qış gecələri” Premyera

 20 Yanvar faciəsinin 30-cu ildönümünə həsr olunur

19:00

 

21 yanvar,

çərşənbə axşamı

 Bakı Uşaq Teatrının tamaşası

17:00

22 yanvar,

çərşənbə

Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilə Xəzər TV-nin birgə layihəsi

19:00

 

23 yanvar,

cümə axşamı

Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilə Xəzər TV-nin birgə layihəsi

19.00

24 yanvar,

cümə

T.Vəliyeva  “Cəza” (kiçik səhnə)

19:00

25 yanvar,

şənbə

Əməkdar artist  Almaz Mustafayevanın 70 illik yubiley gecəsi

19:00

26 yanvar,

bazar

M.F.Axundzadə “Müsyo Jordan və Dərviş Məstəlişah”

12:00; 15:00

27 yanvar,

bazar ertəsi

İngilis xalq nağılı  “Şən Elf  və cadugər”

12:00; 14:00; 16:00

28 yanvar,

çərşənbə axşamı

“1001 gecə” nağıllarının motivləri əsasında  “Sindibad”

10:00; 12:00; 14:00

29 yanvar,

çərşənbə

Y.Entin, V.Livanov “Bremen musiqiçiləri” (rus dilində)

12:00; 14:00

30 yanvar,

cümə axşamı

A.Tolstoy  “Buratinonun macəraları”

12:00; 14:00

31 yanvar,

cümə

A.Lindqren “Balaca və damda yaşayan Karlson”

12:00; 14:00

1-5 yanvar

“Yeni il karnavalı”

12:00;14:00;16:00

18:00

10 yanvar,

cümə

L.Bomon     “Gözəl və bədheybət”

Rus xalq nağılı    “Qoğal” (rus dilində) 

12:00; 14:00

16:00

11 yanvar,

şənbə

Rus xalq nağılı   “Turp”

C.Rodari     “Çipollino”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

12 yanvar,

bazar

M.Seyidzadə    “Cırtdan”

M.Seyidzadə    “Üç cəsur” (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

17 yanvar,

cümə

Rus xalq nağılı   “Qoğal”  

Rus xalq nağılı   “Qoğal”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

18 yanvar,

şənbə

V.İlyuxov     “Oyaq gözəl”

V.İlyuxov     “Oyaq gözəl”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

19 yanvar,

bazar

Rus  xalq nağılı   “Maşa və Ayı”  

Rus  xalq nağılı   “Maşa və Ayı” (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

24 yanvar,

cümə

C.Rodari  “Çipollino”  

C.Rodari  “Çipollino” (rus dilində) 

12:00; 14:00

16:00

25 yanvar,

şənbə

Ə.Oruc    “Zınqırovlu pişik”

Rus xalq nağılı   “Durna balığı”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

26 yanvar,

bazar   

S.Marşak     “Pişiyin evi”

Azərbaycan xalq nağılı   “Şəngülüm, Məngülüm”

12:00;14:00;16:00

18:00

27 yanvar,

bazar ertəsi

A.Şaiq     “Tıq-Tıq və Taq-Taqın nağılı”

C.Rodari      “Çipollino”   (rus dilində) 

12:00;14:00;16:00

18:00

28 yanvar,

çərşənbə axşamı

Ş.Perro    “Qırmızı papaq”

Rus xalq nağılı   “Qoğal” (rus dilində)

12:00;14:00;16:00

18:00

29 yanvar,

çərşənbə

N.Kazımov    “Ələddin”

Azərbaycan xalq nağılı   “Şəngülüm, Məngülüm”

12:00;14:00;16:00

18:00

30 yanvar,

cümə axşamı

Ərəb xalq nağılı   “Əlibaba və qırx quldur”  

Rus xalq nağılı   “Durna balığı”  (rus dilində)

12:00; 14:00; 16:00

18:00

31 yanvar,

cümə

C.Barri     “Piter Pen”

Rus  xalq nağılı   “Maşa və Ayı” (rus dilində)

12:00; 14:00; 16:00

18:00

11 yanvar, şənbə

 

E.Rzayev “Qoca və Mələk”  

18:00

12 yanvar, bazar

E.Rzayev “Kişilər və qadınlar”

18:00

18 yanvar, şənbə

 

B.Əhmədli “Ağ bığlılar”

18:00

19 yanvar, bazar

 B.Xanızadə  «Xocalı- bu olub»

18:00

25 yanvar, şənbə

S.Hacıyeva “Dejavü”

18:00

26 yanvar, bazar

B.Xanızadə “Adagio

18:00

11 yanvar,

şənbə

S.Haqverdiyeva “Metamorfoza”

19:00

12 yanvar,

bazar

T.Vahid  “Quş dili”

19:00

 

18 yanvar,

şənbə

H.İbsen “Vəsvəsə”

19:00

19 yanvar,

bazar

V.Şekspir  “Lənət”

19:00

25 yanvar,

şənbə

V.Klim “Medeya Sekvensiya 01”

19:00

26 yanvar,

bazar

İ. Fəhmi  “Mənəm mən”

19:00

1-5 yanvar

A. Babayev “Nağıllar aləmində”

12:00; 14:00;

16:00

12 yanvar,

bazar

Ağəddin Babayev “Nağıllar aləmində”

Ərəb xalq nağılı əsasında “Əlibaba və qırx quldur”

12:00

14:00

17 yanvar, cümə

“Yanvarın iyirminci günü” Musiqili ədəbi – bədii kompozisiya

19:00

18 yanvar, şənbə

“Yanvarın iyirminci günü” Musiqili ədəbi – bədii kompozisiya

19:00

19 yanvar, bazar

“Yanvarın iyirminci günü” Musiqili ədəbi – bədii kompozisiya

17:00

20 yanvar, bazar ertəsi

“Yanvarın iyirminci günü” Musiqili ədəbi – bədii kompozisiya

19:00

24 yanvar, cümə

C. Cabbarlı “Solğun çiçəklər”

19:00

25 yanvar, şənbə

Ərəb xalq nağılı əsasında “Əlibaba və qırx quldur”

A. Babayev “Nağıllar aləmində”

C. Məmmədquluzadə “Anamın kitabı”

12:00

14:00

19:00