Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

3 noyabr,

şənbə

Bakı şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin tədbiri

19:00

4 noyabr,

bazar

Bakı şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin tədbiri

19:00

7 noyabr,

çərşənbə

Azərbaycan Dövlət Mahnı Teatrının Estrada-simfonik Orkestrinin konserti

19:00

11 noyabr,

bazar

Uşaqlar üçün “Pişiyin evi” balet tamaşası

12:00

11 noyabr,

bazar

Uşaqlar üçün “Ağbəniz və yeddi cırtdan” balet tamaşası

15:00

 

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

3 noyabr,

şənbə

E.Rzayev “Qoca və Mələk”

18:00

4 noyabr,

bazar

S.Hacıyeva,  B.Əhmədli “Dejavü”

18:00

10 noyabr,

şənbə

A.Çexov  “İt gəzdirən xanım”

18:00

11 noyabr,

bazar

B.Xanızadə “Fəlakət və İnsan”

E.Rzayev “Mənim balığımsan”

14:00

18:00

17 noyabr, şənbə

B.Əhmədli  “Ağ bığlılar”

18:00

18 noyabr,

bazar

“Underground”

18:00

24 noyabr,

şənbə

B.Xanızadə “Adajio”

18:00

25 noyabr,

bazar

B.Xanızadə “Fəlakət və İnsan”

B.Əhmədli  “Ağ bığlılar”

14:00

18:00

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

9 noyabr,

cümə

S.Haqverdiyeva “Metamarfoza”

19:00

10 noyabr,

şənbə

P.Nurəliyeva “Sonuncu”

19:00

11  noyabr,

bazar

R.Aqutakava “Müəmmalı qətlin üç versiyası”

19:00

17 noyabr,

şənbə

G.Dumbadze “Məşhər günü”

19:00

18 noyabr,

bazar

O.Fikrətoğlu “Fəna”

19:00

24 noyabr,

şənbə

A.B.Kasares  “Qəbir qazma üsulu”

19:00

25  noyabr,

bazar

A.Çexov “Təklif”

19:00

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

2 noyabr,

cümə

Azərbaycan xalq nağılı   “Ağbabanın nağılı”

Azərbaycan xalq nağılı   “Şəngülüm, Məngülüm”

12:00; 14:00

16:00

3 noyabr,

şənbə

A.Lindqren    “Karlson”

A.Lindqren    “Karlson”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

4 noyabr,

bazar

M.Seyidzadə    “Cırtdan”

M.Seyidzadə    “Üç cəsur”   (rus dilndə)

12:00; 14:00

16:00

7 noyabr,

çərşənbə

Yarat Müasir İncəsənət Mərkəzi

MAP II Festivalı çərçivəsində

“Brodyaçaya sobaçka” Kukla Teatrı (Rusiya) “Kaştanka”

12:00

15:00

8 noyabr,

cümə axşamı

Yarat Müasir İncəsənət Mərkəzi

“Brodyaçaya sobaçka” Kukla Teatrı  (Rusiya) “Çirkin ördək balası”

12:00

15:00

9 noyabr,

cümə

Yarat Müasir İncəsənət Mərkəzi

MAP II Festivalı çərçivəsində

“Merlin Puppet Theatre” (Almaniya, Yunanıstan)

“Heç kimin torpağı”

12:00

10 noyabr,

şənbə

Yarat Müasir İncəsənət Mərkəzi

MAP II Festivalı çərçivəsində

“Merlin Puppet Theatre” (Almaniya, Yunanıstan) “Klounların evləri”

15:00

11 noyabr, bazar

K.Kollodi   “Pinokkionun sərgüzəştləri”

K.Kollodi   “Pinokkionun sərgüzəştləri”  (rus dilində)

12:00;14:00

16:00

16 noyabr,

cümə

Ərəb xalq nağılı  “Əlibaba və qırx quldur”

 

Rus xalq nağılı  “Durna balığı”  (rus dilində)

12:00;14:00;

16:00

18:00

17noyabr,

şənbə

Ş.Perro   “Qırmızı papaq”

 

Rus xalq nağılı   “Qoğal”   (rus dilində)

12:00;14:00;

16:00

18:00

18 noyabr,

bazar

Rus xalq nağılı  “Turp”

 

C. Rodari   “Çipolllino”   (rus dilndə)

12:00;14:00;

16:00

18:00

19 noyabr,

bazar ertəsi

S.Marşak   “Pişiyin evi”

 

Azərbaycan xalq nağılı  “Şəngülüm, Məngülüm”

12:00;14:00;

16:00

18:00

20 noyabr,

çərşənbə axşamı

L.Bomon    “Gözəl və Bədheybət”

 

Rus xalq nağılı   “Qoğal”   (rus dilində)

12:00;14:00;

16:00

18:00

23 noyabr,

cümə

V.İlyuxov   “Oyaq gözəl”

V.İlyuxov   “Oyaq gözəl”    (rus dilində)

12:00;14:00

16:00

24 noyabr,

şənbə

N.Kazımov   “Ələddin”

C.Rodari   “Çipoliino”  (rus dilində)

12:00;14:00

16:00

25 noyabr,

bazar

Ə.Səmədov   “Cik – cik xanım”

Rus xalq nağılı  “Durna balığı”  (rus dilində)

12:00;14:00

16:00

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

3 noyabr, şənbə

A.Tolstoy  “Buratinonun macəraları”

D.Fo, P.Filippo “İtalyansayağı xoşbəxtlik”

12:00;14:00

19:00

4 noyabr, bazar

S.S.Axundov,  A.Şaiq  “Qaraca qız”

H.Cavid  “Şeyx  Sənan”

12:00;14:00

19:00

6 noyabr,

çərşənbə axşamı

M.Makdonax “Lineyn vilayətinin kraliçası”

19:00

10 noyabr,

şənbə

“Yarat” Müasir İncəsənət Mərkəzi

MAP II Festivalı çərçıvəsində

Moskva Balet Teatrının “Kafe idiot”  tamaşası

17:00

11 noyabr,

bazar

P.Pançev “Dörd əkizin nağılı”

Ə.Haqverdiyev “Pəri Cadu”

12:00; 14:00

19:00

16 noyabr,

cümə

Azərbaycan xalq nağılı “Tənbəl Əhməd”

12:00;14:00;16:00

17 noyabr,

şənbə

C.Svift “Qulliver cırtdanlar ölkəsində”

12:00;14:00;16:00

18 noyabr,

bazar

H.X.Andersen “Çirkin ördək balası”

 

12:00;14:00;16:00

19 noyabr,

bazar ertəsi

C.Rodari “Çipollino”

12:00;14:00;16:00

20 noyabr,

çərşənbə axşamı

P.Culliford “Şirinlər”

12:00;14:00;16:00

23 noyabr,

cümə

F.Dostoyevski “Əbləh” (kiçik səhnə)

19:00

24 noyabr,

şənbə

Azərbaycan xalq nağılı “Göyçək Fatma”

M.F.Axundzadə “Müsyö Jordan və Dərviş Məstəli şah”

12:00; 14:00

19:00

25 noyabr,

bazar

Azərbaycan xalq nağılı “Məlikməmməd”

M.Servantes ”Don Kixot”

12:00; 14:00

19:00

ДАТА

НАЗВАНИЕ МЕРОПРИЯТИЯ

ВРЕМЯ

2 ноября,

пятница

В.Денисов  «Бульвар Сансет»

19:00

3 ноября,

суббота

Н.Некрасов   «Петербургский ростовщик»

19:00

4 ноября,

воскресенье

И.Бергман  «Осенняя соната»

19:00

9  ноября,

пятница

К.Гольдони     «Сеньор Тодеро-хулиган»

19:00

10 ноября,

суббота

Э.Ионеско     «Церемония»

19:00

11 ноября,

воскресенье

П.Гладилин     «Афинские вечера»

19:00

16  ноября,

пятница

Д.Остин   «Гордость и предубеждение»

19:00

17 ноября,

суббота

Э.Ионеско      «Церемония»

19:00

18  ноября,

воскресенье

Ю.Поляков  «Халам   бунду»

19:00

24  ноября,

суббота

Р.Куни   «Он, она, окно...любовник»

19:00

25  ноября,

воскресенье

Анар  «Уйди из моих снов»   («Тахмина и Заур»)

19:00

29  ноября,

четверг

Гастроли Грузинского Театра  «АЛЖИР»

19:00

30  ноября,

пятница

Е.Поддубная   «Последняя страсть королевы»

(«А дождь себе льёт, да льёт»)

19:00

 

Для детей

3 ноября,

суббота

В.Неверов  «Три поросенка, Красная Шапочка и Серые Волки»

12:00

4  ноября,

воскресенье

В.Неверов «В гостях у сказки!»

12:00

10 ноября,

суббота

А.Пушкин   «Сказка о царе Салтане, князе Гвидоне и царевне –Лебеди».

12:00

11 ноября,

воскресенье

В.Неверов «Угадай сказку -1»

12:00

17 ноября,

суббота

В.Резникова «По щучьему веленью»

12:00

24  ноября,

суббота

В.Неверов «Три поросенка, Красная Шапочка и Серые Волки»

12:00

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

2 noyabr,

cümə

E.Sabitoğlu, V.Kolmanovski    “Bir dəfə Bağdadda”              (rus dilində)

19:00

3 noyabr,

şənbə

Rus xalq nağılı   “Qoğalın macərası” (rus dilində)

R.Hacıyev,  F.Zöhrabov  “Talelər  qovuşanda”

12:00;

14:00

19:00

5 noyabr,

bazar ertəsi

V Beynəlxalq Bakı Teatr Konfransı

10:00-

6 noyabr,

çərşənbə axşamı

V Beynəlxalq Bakı Teatr Konfransı

10:00

7 noyabr,

çərşənbə

Yarat  Müasir İncəsənət Mərkəzi

MAP II Festivalı çərçivəsində

Vene Teatr (Estoniya) “Ördək ovu”

19:00

11 noyabr,

bazar

Ə.Səmədli      “Meşə çaqqalsız olmaz”

Ü.Hacıbəyli    “Arşın mal alan”

12:00

19:00

15 noyabr,

cümə axşamı

R.Şəfəq, V.Zimin  “Yağış göbələyinin macərası”

(rus dilində)

11:00

16 noyabr,

cümə

R.Şəfəq, V.Zimin  “Yağış göbələyinin macərası”

(rus dilində)

Ə.Əmirli    “Nuri-didə Ceyhun”

10:30

13:00

19:00

17 noyabr,

şənbə

Ü.Hacıbəyli     “O olmasın, bu olsun”

Ə.Səmədli      “Toya bir gün qalmış”

12:00

19:00

18 noyabr,

bazar

V.Ulanovski,  V.Orlov  “Qızıl cücə”  (rus dilində)

F.Qarayev,  S.Bekket  “Qodonun intizarında”

12:00

19:00

20 noyabr,

çərşənbə axşamı

Ü.Hacıbəyli   “O olmasın, bu olsun”

15:00

23 noyabr,

cümə

E.Sabitoğlu, V.Kolmanovski    “Bir dəfə Bağdadda”   (rus dilində)

19:00

24 noyabr,

şənbə

C.Barri, Qrimm qardaşlarının əsərləri əsasında    “Bremen musiqiçiləri və Pen”

İ.Əfəndiyev    “Mənim günahım”

12:00

19:00

25 noyabr,

bazar

Rus xalq nağılı   “Qoğalın macərası” (rus dilində)

Elçin   “Baladadaşın toy hamamı”

12:00

19:00

30 noyabr,

cümə

Ü.Hacıbəyli   “O olmasın, bu olsun”

19:00

 

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

2 noyabr,

cümə

Ə.Əmirli  “Şah Qacar”

19:00

3 noyabr,

şənbə

Ə.Əmirli  “Ah,  bu uzun sevda yolu”

A.Saqarelli  “Xanuma”

12:00 19:00

4 noyabr,

bazar

Ə.Əmirli  “ Ah,  bu uzun sevda yolu”

Y.Polyakov “Sinif yoldaşları”

12:00

19:00

8 noyabr,

cümə axşamı

A.Məmmədov “İuda”

19:00

9 noyabr,

cümə

K.Abdulla  “Bir,  iki bizimki...”

19:00

10 noyabr,

şənbə

M.Qavran  “Qəribə, çox qəribə əhvalat”

19:00

11  noyabr, bazar

Yarat  Müasir İncəsənət Mərkəzi

MAP II Festivalı çərçivəsində

Qoqol-Mərkəz təqdim edir :

N.Nekrasov “Rusiyada kim yaxşı yaşayır?”

15:00

15 noyabr,

cümə axşamı

Xalq artisti Həsən Turabovun 80 illik yubiley gecəsi

19:00

16 noyabr,

cümə

C.Məmmədquluzadə  “Ölülər”

19:00

17 noyabr,

şənbə

C.Rodari “Cipollino”

Ə.Əmirli “ Ah,  bu uzun sevda yolu”

12:00

19:00

18 noyabr,

bazar

Ə.Əmirli “ Ah,  bu uzun sevda yolu”

Y.Polyakov  “Sinif yoldaşları”

12:00

19:00

22 noyabr,

cümə axşamı

Ç. Aytmatov  “Manqurt”

19:00

23  noyabr,

cümə

C.Cabbarlı  “Almaz”

19:00

24 noyabr,

şənbə

Ə.Əmirli  “Ah,  bu uzun sevda yolu”

İ.Əfəndiyev  “Boy çiçəyi”

12:00

19:00

25 noyabr,

bazar

C.Məmmədquluzadə “Anamın kitabı”

Elçin “ Cəhənnəm sakinləri”

12:00

19:00

30 noyabr,

cümə

SSRİ Xalq artisti Mehdi Məmmədovun 100 illik yubiley gecəsi

19:00

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

3 noyabr,

şənbə

"FlamenkoLive"  İspaniya Milli rəqs teatrının  tamaşası “Romeo və Cülyetta”

19:00

4 noyabr,

bazar

L.Minkus "Don Kixot" - balet

19:00

5 noyabr,

bazar ertəsi

Azərbaycan Televiziyasının yaranmasına həsr olunmuş konsert

19:00

9 noyabr,

cümə

Moskva Teatrının tamaşası - "Sirena"

20:00

10 noyabr,

şənbə

A.Pyatsolla  "Məhəbbət  tanqosu" - balet

19:00

11 noyabr,

bazar

Ü.Hacıbəyli  “Leyli və Məcnun” – opera

19:00

14 noyabr,

çərşənbə

P.Maskanyi "Kənd namusu" - opera

19:00

17 noyabr,

şənbə

A.Adan - "Jizel" - balet

19:00

18 noyabr,

bazar

L.Vaynşteyn "Zoluşka" - opera

14:00

21 noyabr,

çərşənbə

Ə.Bədəlbəyli "Qız qalası" - balet

19:00

24 noyabr,

şənbə

C.Verdi "Traviata" - opera

19:00

25 noyabr,

bazar

İ.Ştraus "Düyməcik" - balet

14:00

29 noyabr,

cümə axşamı

Ü.Hacıbəyli “O olmasın, bu olsun"-musiqili komediya

19:00